יום בהיר אחד, בעודי הולכת לתומי ברחוב איבן גבירול, נתקלתי בחנות ענקית עם שלט "The Gourmet Shop”, ובעברית, באותיות גדולות עוד יותר, "מעדניה".

טוב עם שלט כזה הייתי חייבת להיכנס, המקצוע מחייב 🙂

המוכרת, עם מבטא צרפתי מאוד משכנע, התחילה להציף אותי בטעימות של גבינות. ותבינו, אני בכלל לא הייתי בקטע, זאת אומרת, היה לי שיעור יוגה בדיוק, ואיך  אגיע לשיעור עם בטן מלאה בגבינות? אבל היא הייתה כל כך נחמדה והתעקשה שאטעם איזה 10 סוגים שכל אחת יותר טעימה מהשניה.. כך שמפה לשם יצאתי עם 2 סוגי גבינה משובחת, אחת- גבינת עיזים בשלה כלשהי, שמזכירה מאוד סנט מור, ואחת כחולה, וארטישוק כבוש בטעם של גן עדן ופסטה תוצרת איטליה שהייתה במבצע. בעודי מריצה את המתכון בראש עברתי גם אצל הירקן בדרך, והנה המתכון במלואו, פשוט פשוט, כדרכם של מתכונים שמבוססים על חומרי גלם מעולים, ולא מותירים שום מקום לפיספוסים:

פנה עם ארטישוק כבוש ועגבניות שרי צלויות- חומרים ל- 2 מנות יפות

חצי חבילה פסטה פנה מאיכות טובה ("ברילה או דה- צ'קו מצויינות)

כ-3 כפות שמן זית משובח

כ-20 עגבניות שרי אדומות, רצוי מזן תמר, שטופות וחצויות לאורך

קישוא אחד או זוקיני, עם הקליפה, שטוף ופרוס דק לאורך

7-8 יחידות ארטישוק כבוש, חצוי לחצאים או לרבעים

מעט גבינת עיזים כגון "סנט מור" או משהו טוב אחר

מעט עלי טימין, מלח, פלפל שחור גרוס

ההכנה:

מחממים את השמן במחבת על להבה בינונית- גבוהה, מניחים את פרוסות הזוקיני או הקישוא בשכבה אחת. ממליחים ומפלפלים, מפזרים מעט עלי טימין, וצולים עד לקבלת צבע נאה. מניחים בצלחת בצד, מוסיפים כף שמן זית למחבת וצולים את העגבניות באותה דרך. מכבים את האש.

מבשלים את הפסטה עד לדרגת "אל דנטה" לפי הוראות היצרן, מסננים ומחזירים לסיר. מוסיפים את העגבניות, הזוקיני, הארטישוק, ומופררים ב עדינות את הגבינה מעל הפסטה. מערבבים ומגישים.